Шанти Хостел 2   ★★   Скопје


Шанти Хостел 2
Сместување во близина

Шанти Хостел 2
Знаменитости во близина

Шанти Хостел 2 опис

На само 120 м. од брегот на Вардар, Шанти Хостел 2 се наоѓа во мирен дел од Скопје. Најразлични ресторани, барови и продавници се во близина. Стариот град на Скопје, со Византиското Кале и Отоманскиот Камени Мост се на 10 мин. прошетка од Хостел Шанти 2. Автобуската и железничката станица во Скопје се на само 600 м. Интернационалниот аеродром е на 25км. Нуди бесплатен Wi-Fi интернет и паркинг, климатизирани и светли соби, дрвен под и сеф.

1.01 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Madjir Maalo надморска височина: 246 meters

Шанти Хостел 2 локација на мапа


Шанти Хостел 2 - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Шанти Хостел 2 капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Клима уред • Паркинг (надворешен)
капацитети на собата
Бања или туш • Купатило за сите • Сервис за будење/аларм
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Шанти Хостел 2 контакт инфо

адреса
Преспанска 18, 1000 Скопје
macedonian-hotels.mk