VIP Hotel

Скопје

st. 163, no.117 Скопје 1000 Македонијаза VIP Hotel

Се наоѓа во центарот на Скопје, на само 100 м. од Скопскиот Саем и на 500 м. од меѓународната автобуска станица.
Хотел ВИП има добро уредени соби со бесплатен интернет пристап.
Хотелот има сопствен паркинг пред хотелот. 24 часовната услуга на рецепција и барот се на Ваше барање.

Please note that renovations are taking place from 15 July 2015 until 15 August 2015. No services will be affected. You may experience minor disturbances.

244 метриопременост VIP Hotel


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
Заеднички делови
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на кола
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi

инфо за гости VIP Hotel


зборуваме
 • Bulgarian
 • Greek
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 00:00
одјавување
07:00 - 11:30

Плаќање VIP Hotel


 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - VIP Hotel • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)

This air-conditioned room features cable TV.


Single може да се резервира мин. цена 30 eur макс. цена 95 eur големина 22 м. кв.

 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш

This air-conditioned room features cable TV.


Double може да се резервира големина 25 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)

This air-conditioned room features cable TV.


Triple може да се резервира големина 29 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)

This air-conditioned room features cable TV.


Quadruple може да се резервира големина 31 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Дополнителна бања
 • Пешкири

This suite features air conditioning and two bathrooms.


Suite може да се резервира големина 40 м. кв. 1 спална 2 бањи

 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш

This air-conditioned room features cable TV and a balcony.


Apartment големина 38 м. кв. 1 спална

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Пешкири
 • Лен

This suite has air conditioning.


Suite може да се резервира големина 40 м. кв. 1 спална

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Дополнителна бања
 • Пешкири
 • Лен

This suite has a cable TV, air conditioning and two bathrooms.


Suite може да се резервира големина 50 м. кв. 2 спални 2 бањи

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Дополнителна бања
 • Пешкири

This suite has a cable TV and air conditioning


Suite може да се резервира големина 50 м. кв. 2 спални 2 бањи


Хотелска мапа и што има во близина на VIP Hotelво близина


 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 22 km 00:20 ESE
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:44 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 165 km 02:30 SSW
 • INI Nis
  Nis 207 km 02:35 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:23 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 256 km 02:53 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 262 km 03:28 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 275 km 04:15 WSW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 290 km 04:01 S