Хотел Бисер   ★★★★   Струга


Хотел Бисер
Сместување во близина

Хотел Бисер
Знаменитости во близина

Хотел Бисер опис

Хотел Бисер е бисерот на Охридското езеро, и е изграден во уникатен старо Македонски стил. Се наоѓа во близина на манастирот Света Богодорица, и е вистински предизвик за обожавателите на проѕирните води на Охридското езеро, природа и културно наследство. Хотел Бисер има одлична песочна плажа, опремена со игралишта за секаков спорт. Специфичните карактеристики на овој хотел го прават погоден за летен и зимски туризам.

4.36 км оддалеченост од плоштад во Струга.
точна локација: Kalista надморска височина: 707 meters

Хотел Бисер локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Бисер.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Бисер или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Бисер - контактирај онлајн

Хотел Бисер капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Музика/Радио • ТВ Сателитска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Бисер контакт инфо

адреса
Калишта, 6330 Струга
телефон
+389 (0)46 785 700
факс
+389 (0)46 780 404
веб
www.hotelbiser.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk