Хотел Макпетрол Струга

 • соби 46
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Струга, 6330 Struga - Струга, Elen Kamen Македонија






за Хотел Макпетрол Струга

Хотелот Макпетрол во Струга се наоѓа во прекрасен шумен пејсаж и убаво уредена околина, со поглед на Охридското езеро.
Хотелот функционира на основа на полупансион. И покрај тоа, шефот на кујната Ви стои на располагање да ви понуди задоволство со специјалитетите на ресторанот со капацитет со 300 места, аперитиф барот, банкет салата, отворена тераса и отворен ресторан со 150 места.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 738 метри




опременост Хотел Макпетрол Струга


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Бар
 • Снек бар
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Базен (надворешен, сезонски)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Разно
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште

инфо за гости Хотел Макпетрол Струга


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Macedonian
пријавување
14:00 - 19:00
одјавување
07:00 - 12:00

Плаќање Хотел Макпетрол Струга


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација







Проверете достапност на соби - Хотел Макпетрол Струга


 • Double
 • мин. цена 37 eur
 • макс. цена 54 eur
 • големина 16 м. кв.

Overlooking Ohrid Lake, this air-conditioned apartment features a balcony and cable TV.



 • Минибар
 • Бања
 • Клима уред
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро





Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Макпетрол Струга




 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 17 km 00:20 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 128 km 02:31 WNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 138 km 02:16 SE
 • KZI Filippos
  Filippos 206 km 03:04 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 211 km 02:52 NE
 • PRN Priština
  Priština 266 km 03:49 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 274 km 05:04 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 284 km 03:47 S
 • TIV Tivat
  Tivat 307 km 05:45 NW