Хотел Монтенегро

 • соби 21
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Струга, 6330 - Струга, Dimce Kovaceski 20 Македонија


за Хотел Монтенегро

Ресторанот на хотел Монтенегро нуди македонски специјалитети и се наоѓа на 100 м. од плажата. Опремен е со модерен мебел и минимален декор. Ресторанот нуди најразлични вегетаријански јадења како и жабји батаци.
Хотел Монтенегро е блиску до сите Струшки продавници и ресторани.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 694 метри
опременост Хотел Монтенегро


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
 • Оброци за деца
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Менувачница
 • Приватно пријавување/одјавување
Заеднички делови
 • Тераса
 • Заеднички дневен престој
 • Градина
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Пристапен паркинг
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Продавници
 • Бербер/Салон за убавина
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
Забава и семејни услуги
 • Детски ТВ канали

инфо за гости Хотел Монтенегро


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
00:00 - 21:00
одјавување
07:00 - 11:00

Плаќање Хотел Монтенегро


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • UnionPay credit card

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Монтенегро


 • Twin
 • мин. цена 16 eur
 • макс. цена 56 eur
 • големина 15 м. кв.

- creamy pink walls - equipped with warmly-coloured furniture. • Туш
 • ТВ
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја
 • Поглед на тивка улица
 • Мобилно Wi-Fi
 • Смартфон

 • Double
 • мин. цена 15 eur
 • макс. цена 76 eur
 • големина 19 м. кв.

This room features cable TV and a balcony. • Туш
 • ТВ
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја
 • Поглед на тивка улица
 • Мобилно Wi-Fi
 • Смартфон

 • Triple
 • големина 24 м. кв.

- with natural eye-relaxing green bedding and carpets - combined with wood furniture • Туш
 • ТВ
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја
 • Поглед на тивка улица
 • Мобилно Wi-Fi
 • Смартфон

 • Quadruple
 • големина 25 м. кв.

This room features cable TV and a balcony. • Туш
 • ТВ
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја
 • Поглед на тивка улица
 • Мобилно Wi-Fi
 • Смартфон

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Монтенегро
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:16 E
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 132 km 02:35 WNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 141 km 02:20 SSE
 • KZI Filippos
  Filippos 199 km 03:00 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:48 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:45 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 278 km 05:08 NW
 • TIV Tivat
  Tivat 310 km 05:49 NW
 • BDS Brindisi / Casale
  Brindisi / Casale 314 km 09:50 WSW