Hotel Drim

Струга Општина Струга

Kej Boris Kidric 51 Струга 6330 Општина Струга Македонијаза Hotel Drim

Хотел Дрим има ресторан со 500 места, 2 банкет сали со капацитет од 120 и 400 места.
Во ресторанот може да ја пробате македонската и интернационалната кујна. Има 7 конференциски сали, внатрешен и надворешен базен, куглана, сопствен паркинг и плажа.
Во новоотворената тераса Струшки Кепенци, гостите можат ги вкусат вкусните македонски специјалитети.

698 метриопременост Hotel Drim


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Скара
 • Ручек за носење
 • Специјални диетални менија (на барање)
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Менувачница
 • Тури
 • Ticket service
 • Банкомат
 • Консиерж услуги
Активности
 • Тениски игралишта
 • Риболов
 • Билјард
 • Пинг понг
 • Пикадо
 • Планинарење
 • Куглање
 • Водни спортови
Заеднички делови
 • Градина
 • Соби за игра
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Фустани за невести
 • Лифт
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Забава и семејни услуги
 • Бебе/Детски услуги
 • Детско игралиште
 • Персонал за забава
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
Продавници
 • Бербер/Салон за убавина
 • Продавница за сувенири
 • Продавници (во објект)
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
 • Приватна плажа
 • Базен (надворешен, сезонски)
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Обезбеден паркинг

инфо за гости Hotel Drim


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Italian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 22:00
одјавување
07:00 - 12:00

Плаќање Hotel Drim


 • Diners Club
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Hotel Drim • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт

Elegantly decorated and spacious room featuring a balcony. It is fitted with cable TV, air conditioning, and a minibar. Please note that the room rate is based on 2 guests. Maximum occupancy is 3 guests (see Extra Bed Rates).


Twin/Double може да се резервира мин. цена 44 eur макс. цена 150 eur големина 20 м. кв.

 • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт

Elegantly decorated and spacious room featuring a balcony. It is fitted with cable TV, air conditioning, and a minibar. Please note that extra beds are not available in this room type.


Triple може да се резервира големина 20 м. кв.

 • Минибар
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Бањарка
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Софа
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт

Air-conditioned apartment featuring: - a spa bath in the living room - LCD cable TV - a fully equipped kitchenette - a balcony with views of Ohrid Lake and the city Please note that the room rate is based on 4 guests. Maximum occupancy is 6 guests (see Extra Bed Rates).


Apartment може да се резервира големина 27 м. кв. 1 спална

 • Минибар
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Бањарка
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Софа
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на градина
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт

Luxuriously furnished apartment featuring: - a spa bath and a bar in the living room - LCD cable TV - air conditioning - a fully equipped kitchenette - a balcony with garden view Please note that extra beds are not available in this room type.


Apartment може да се резервира големина 36 м. кв. 1 спална


Хотелска мапа и што има во близина на Hotel Drimво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 10 km 00:13 E
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 136 km 02:45 WNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 150 km 02:37 SSE
 • KZI Filippos
  Filippos 198 km 02:55 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 203 km 02:44 NE
 • PRN Priština
  Priština 259 km 03:53 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 289 km 05:22 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 316 km 04:43 SE
 • BDS Brindisi / Casale
  Brindisi / Casale 319 km 09:59 WSW