Хотел Дипломат   ★★★★   Струга


Хотел Дипломат
Сместување во близина

Хотел Дипломат
Знаменитости во близина

Хотел Дипломат опис

Еден од најновите хотели на Охридско-струшката ривиера, се наоѓа во близина на Охридското езеро, на 4 км северно од обалата. Капацитетите на хотел Дипломат можат да ги задоволат различните потреби на муштерии. Кога и да го поминувате Вашиот летен одмор на езерото, или присуствувате на семинар или бизнис средба, тука можете да најдете добро сместување. Одличниот амбиент во нашата трпезарија е придружен од најразлични специјалитети од нашата модерна кујна.

5.37 км оддалеченост од плоштад во Струга.
точна локација: Veleshta надморска височина: 709 meters

Хотел Дипломат локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Дипломат.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Дипломат или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Дипломат - контактирај онлајн

Хотел Дипломат капацитети

капацитети
Бар • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан
капацитети на собата
Бања или туш • Мини бар • Телефон • ТВ • Безжичен интернет
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
Shqip Македонски

Хотел Дипломат контакт инфо

адреса
Велешта, 6330 Струга
телефон
+389 (0)46 793-022
телефон
+389 (0)70 212-507
факс
+389 (0)46 793-022
веб
www.diplomatstruga.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk