Хотел Монтана Палас

 • соби 77
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Крушево, 7550 - Крушево, ul. Pitu Guli bb Македонија


за Хотел Монтана Палас

Хотел Монтана Палас е традиционална оаза за рекреација, место за семинари, предавања за природата, рај со вкусна кујна и извор на нови пријателства. Хотел Монтана Палас е грандиозноста на Крушево.
Уникатно и атрактивно место, во уникатен и атрактивен град, сместен на влезот од Крушево. Изграден во 1974 и реновиран во 2002/2004.

Guests are required to show a photo identification and credit card upon check-in. Please note that all Special Requests are subject to availability and additional charges may apply.


Плаќање со кредитна картичка 1245 метри
опременост Хотел Монтана Палас


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
 • Ресторан
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
 • Бизнис центар
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Простор за багаж
 • Банкомат
Заеднички делови
 • Тераса
 • Соби за игра
 • Капела/светилиште
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • ВИП собни сервиси
 • Лифт
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Достапно за инв. колички
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Паркинг на улица
 • Пристапен паркинг
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Активности
 • Скијање
 • Билјард
 • Пинг понг
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Простор за ски опрема
 • Ски школа
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Игри/сложувалки
 • Внатрешно место за играње

инфо за гости Хотел Монтана Палас


зборуваме
 • Greek
 • English
 • Croatian
 • Slovenian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 23:00
одјавување
07:00 - 10:00

Плаќање Хотел Монтана Палас


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Монтана Палас


 • Single


 • Туш
 • Телефон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Пешкири
 • Лен

 • Double
 • мин. цена 46 eur
 • макс. цена 86 eur
 • големина 25 м. кв.

This room features a bathroom with shower and a balcony with views of the city and the mountainous landscape. Amenities include cable TV and free WiFi. A minibar is available on request. Please note that the room rate is based on 2 guests. Maximum occupancy is 3 guests (see Extra Bed Rates). • Туш
 • Телефон
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Пешкири
 • Лен

 • Suite
 • големина 35 м. кв.
 • 1 спална

Features a living room with a seating area comprising sofas and armchairs. It has cable TV, free WiFi, and a balcony offering views of the city and the mountainous landscape. A minibar is available on request. Please note that extra beds are not available in this room type. • Туш
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Пешкири
 • Лен

 • Triple
 • големина 25 м. кв.

Featuring free WiFi, a TV with cable channels and a minibar. The en-suite bathroom comes with a shower and a hairdryer. The balcony opens to city views. • Туш
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Пешкири
 • Лен

 • Studio
 • големина 30 м. кв.

This air-conditioned studio features 2 separate bedrooms, a bathroom with shower, and a balcony with views the mountainous landscape. Facilities include cable TV and free WiFi. A minibar is available on request. Please note that extra beds are not available in this room type. • Туш
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Пешкири
 • Лен

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Монтана Палас
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 109 km 01:39 WSW
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 144 km 02:04 NNE
 • KZI Filippos
  Filippos 166 km 02:24 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 167 km 02:44 S
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 250 km 04:18 W
 • PRN Priština
  Priština 254 km 03:35
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 258 km 03:16 ESE
 • LRA Larisa
  Larisa 284 km 04:10 SSE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 294 km 03:42 S