Хотел Салида   ★★★★   Прилеп


Хотел Салида
Сместување во близина

Хотел Салида
Знаменитости во близина

Хотел Салида опис

Хотел Салида се наоѓа на јужниот дел од Прилеп. Нуди максимален комфор кој што ќе ги задоволи Вашите потреби и желби. Хотелот Салида има одличен ресторан кој што нуди не само традиционална Македонска кујна, туку и интернационална исто така. Хотелот има свој паркинг простор, бензинска станица и голем супер маркет кој работи 24/7.

1.47 км оддалеченост од плоштад во Прилеп.
точна локација: надморска височина: 672 meters

Хотел Салида локација на мапа


Хотел Салида - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Салида капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Конференциска сала • Греење • Интернет (безжичен) • Интернет (жичен) • Перална • Соби за непушачи • Паркинг (надворешен сопствен) • Паркинг (сопствена гаража) • Ресторан • Собна услуга
капацитети на собата
Клима уред • Бања или туш • Мини бар • Телефон • ТВ • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска • Безжичен интернет
пријавување
12:00 - 12:00
одјавување
11:00 - 11:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
One older child or adult is charged EUR 30 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds in a room is 1.
There is no capacity for cots in the room.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately during your stay.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард

Хотел Салида контакт инфо

адреса
Иво Лола Рибар бб, 7500 Прилеп
телефон
+389 (0)48 401 333
факс
+389 (0)48 424 343
веб
www.hotelsalida.com.mk
е-пошта
salida2hotelsalida.com.mk
macedonian-hotels.mk