Hotel Salida

Прилеп Општина Прилеп

Orde Copela bb Прилеп 7500 Општина Прилеп Македонијаза Hotel Salida

Хотел Салида се наоѓа на јужниот дел од Прилеп. Нуди максимален комфор кој што ќе ги задоволи Вашите потреби и желби.
Хотелот Салида има одличен ресторан кој што нуди не само традиционална Македонска кујна, туку и интернационална исто така. Хотелот има свој паркинг простор, бензинска станица и голем супер маркет кој работи 24/7.

689 метриопременост Hotel Salida


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Простор за багаж
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Изнајмување на кола

инфо за гости Hotel Salida


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Serbian
пријавување
12:00 -
одјавување
- 11:00

Плаќање Hotel Salida


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Hotel Salida • Минибар
 • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично

Air-conditioned room featuring a flat-screen TV, a phone and a minibar. Private bathroom provides a shower, while the room features a balcony. Please note that extra beds are not available in this room type.


Twin/Double може да се резервира мин. цена 30 eur макс. цена 200 eur големина 30 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Поглед на град

Air-conditioned room featuring a flat-screen TV, a phone and a minibar. Private bathroom provides a shower, while the room features a balcony. Please note that extra beds are not available in this room type.


Triple може да се резервира мин. цена 30 eur макс. цена 200 eur големина 45 м. кв.

 • Минибар
 • Бања
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на знаменитост
 • Хипоалергично

Air-conditioned apartment featuring a flat-screen TV, a phone and a minibar. Private bathroom provides a shower, while the kitchenette offers a dining area. The apartment features a balcony that overlooks Marko's Tower.


Apartment може да се резервира големина 55 м. кв. 1 спална


Хотелска мапа и што има во близина на Hotel Salidaво близина


 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 113 km 01:33 N
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 114 km 01:43 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 160 km 02:09 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 163 km 02:31 SSW
 • PRN Priština
  Priština 224 km 03:15 NNW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 233 km 02:54 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 258 km 04:32 W
 • LRA Larisa
  Larisa 278 km 03:57 SSE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 288 km 03:29 SSW