Хотел Сонце ГА   ★★   Прилеп


Хотел Сонце ГА
Сместување во близина

Хотел Сонце ГА
Знаменитости во близина

Хотел Сонце ГА опис

Хотел Сонце ГА има два првокласни ресторани и ексклузивен салон со одлична и квалитетна услуга. Ова е единствениот хотел во Прилеп со фитнес, солариум и секаков тип на масажа. Исто така, има и базен, две тениски игралишта, фудбалско и кошаркарско игралиште, гардероби и туш кабини. Холот на хотелот е соодветен за собири, семинари, конвенции и сите видови на прослави.

1 км оддалеченост од плоштад во Прилеп.
точна локација: надморска височина: 646 meters

Хотел Сонце ГА локација на мапа


Хотел Сонце ГА - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Сонце ГА капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Греење • Интернет (безжичен) • Клима уред • Масажа • Паркинг (надворешен) • Ресторан • Соби за непушачи • Тераса • Фитнес центар
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Мини бар • Сеф • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
13:00 - 00:00
одјавување
06:00 - 12:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
Free! One child from 3 to 6 years stays free of charge in an extra bed.
One older child or adult is charged EUR 15 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds in a room is 1.
There is no capacity for cots in the room.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately during your stay.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Сонце ГА контакт инфо

адреса
Александар Македонски 4/3а, 7500 Прилеп
телефон
+389 (0)48 401 800
факс
+389 (0)48 401 801
веб
www.makedonskosonce.com/1_1/sonce_ga_1/index_en.htm
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk