Хотел Сонце

 • соби 17
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Прилеп, 7500 - Прилеп, Aleksandar Makedonski 4/3a Македонија


за Хотел Сонце

Хотел Сонце ГА има два првокласни ресторани и ексклузивен салон со одлична и квалитетна услуга. Ова е единствениот хотел во Прилеп со фитнес, солариум и секаков тип на масажа. Исто така, има и базен, две тениски игралишта, фудбалско и кошаркарско игралиште, гардероби и туш кабини.
Холот на хотелот е соодветен за собири, семинари, конвенции и сите видови на прослави.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 645 метри
опременост Хотел Сонце


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Експресно пријавување/одјавување
Активности
 • Тениски игралишта
Базен и убавина
 • Фитнес центар
 • Базен (надворешен, сезонски)
Заеднички делови
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Trouser press
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi

инфо за гости Хотел Сонце


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Serbian
пријавување
13:00 - 00:00
одјавување
06:00 - 12:00

Плаќање Хотел Сонце


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Сонце


 • Single
 • мин. цена 16 eur
 • макс. цена 42 eur
 • големина 10 м. кв.

Air-conditioned room featuring a refrigerator, cable TV and a private bathroom with shower and free toiletries. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар

 • Twin
 • големина 20 м. кв.

Air-conditioned room featuring a refrigerator, cable TV and a private bathroom with shower and free toiletries. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар

 • Triple
 • големина 22 м. кв.

Air-conditioned room featuring a refrigerator, cable TV and an en-suite bathroom with shower and free toiletries. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар

 • Suite
 • големина 25 м. кв.
 • 1 спална

Air-conditioned room featuring a refrigerator, cable TV and en-suite bathroom with shower and free toiletries. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Сонце
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 112 km 01:31 N
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 116 km 01:45 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 157 km 02:07 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 158 km 02:27 SSW
 • PRN Priština
  Priština 222 km 03:01 NNW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 226 km 02:44 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 252 km 04:21 W
 • IOA Ioannina
  Ioannina 284 km 03:25 SSW
 • INI Nis
  Nis 302 km 03:38 N