Гостинска Куќа Бреза

 • соби 10
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Прилеп, 7500 - Прилеп, Mosa Pijade 24a Македонија


за Гостинска Куќа Бреза

Хотелот Бреза е удобен мал хотел во кој што ќе се почуствувате како дома, со постојано љубезен персонал. Нашата цел е да го направиме Вашиот престој одлично искуство пред се: да се чувствувате како да не сте далеку од дома.
Хотелскиот персонал е секогаш на располагање доколку Ви затреба. Без разлика дали е тоа потреба од преведувач, персоналот е секогаш тука, во секој момент.


Плаќање со кредитна картичка 649 метри
опременост Гостинска Куќа Бреза


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Снек бар
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Тури
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)

инфо за гости Гостинска Куќа Бреза


зборуваме
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 11:00

Плаќање Гостинска Куќа Бреза


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Гостинска Куќа Бреза


 • Single
 • може да се резервира
 • мин. цена 17 eur
 • макс. цена 60 eur
 • големина 12 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and cable TV. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење

 • Twin
 • може да се резервира
 • големина 15 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and cable TV. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење

 • Triple
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and cable TV. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење

Хотелска мапа и што има во близина на Гостинска Куќа Бреза
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 111 km 01:29 N
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 117 km 01:43 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 158 km 02:05 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 159 km 02:26 SSW
 • PRN Priština
  Priština 222 km 02:59 NNW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 226 km 02:41 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 253 km 04:19 W
 • IOA Ioannina
  Ioannina 285 km 03:24 SSW
 • INI Nis
  Nis 301 km 03:36 N