Romantique Veles Hotel

Велес Општина Велес

Lake of Veles Велес 1400 Општина Велес Македонијаза Romantique Veles Hotel

Наоѓајки се на северо-источниот дел од Велешкото езеро, оддалечено на 9км од Велес, хотел Романтик ќе дочека со супер атмосфера, гостопримство, одлична услуга, комфорни соби и апартмани и со добро познатите Македонски кулинарски специјалитети на Велес.

250 метриопременост Romantique Veles Hotel


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
 • Снек бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Ресторан
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Фустани за невести
 • Греење
 • Климатизирано
Активности
 • Риболов
 • Велосипедизам
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
 • Приватна плажа
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
Продавници
 • Продавница за сувенири
Транспорт
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)

инфо за гости Romantique Veles Hotel


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Romantique Veles Hotel


 • Diners Club
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Romantique Veles Hotel • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Гардеробер/Плакар

This air-conditioned room features cable TV and a private bathroom.


Double може да се резервира мин. цена 57 eur макс. цена 77 eur големина 20 м. кв.

 • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Гардеробер/Плакар

This air-conditioned suite features a balcony, cable TV and a private bathroom.


Suite може да се резервира големина 40 м. кв. 1 спална

 • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Гардеробер/Плакар

This air-conditioned room features cable TV and a private bathroom.


Triple може да се резервира големина 25 м. кв.

 • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Гардеробер/Плакар

This air-conditioned suite features cable TV and a private bathroom.


Suite може да се резервира големина 40 м. кв. 1 спална


Хотелска мапа и што има во близина на Romantique Veles Hotelво близина


 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 42 km 00:31 NNW
 • PRN Priština
  Priština 153 km 02:13 NW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 203 km 02:47 SW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 213 km 02:22 SE
 • INI Nis
  Nis 233 km 02:50 N
 • KSO Kastoria
  Kastoria 247 km 03:30 SSW
 • SOF Sofia
  Sofia 278 km 03:41 NE
 • KZI Filippos
  Filippos 290 km 03:05 S
 • IVG Berane
  Berane 293 km 04:52 NW