Motel Makedonija

Велес Општина Велес

Dolno Kalaslari Велес 1400 Општина Велес Македонијаза Motel Makedonija

Featuring a garden and a bar, Motel Makedonija is located in Veles. Boasting a 24-hour front desk, this property also provides guests with a restaurant. Free WiFi is available. At the motel, all rooms have a balcony with a garden view.

181 метриопременост Motel Makedonija


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Бар
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Градина
Разно
 • Семејни соби
 • Non-smoking throughout
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Чистење
 • Чистење на кондури

инфо за гости Motel Makedonija


зборуваме
 • English
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Motel Makedonija


 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 


Хотелска мапа и што има во близина на Motel Makedonija