Хотел фени

 • соби 48
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Кавадарци, 1430 - Кавадарци, Ulica Cvetan Dimov bb Македонија


за Хотел фени

Нудејки им топло добредојде на посетителите на Македонија, Хотел Фени, Кавадарци е популарен избор за бизинис и рекреација. Појадокот е вклучен во услугата, а во ресторанот се служат национални специјалитети и добри регионални вина. Во хотелот има и бар.
Топлото гостопримство е надополнето со широк спектар на удобности, вклучувајки перална, сеф, конференциска сала и 24 часа рецепција.


Плаќање со кредитна картичка 265 метри
опременост Хотел фени


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Менувачница
 • Простор за багаж
Разно
 • Соби за непушачи
 • Лифт
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi

инфо за гости Хотел фени


зборуваме
 • English
 • Macedonian
пријавување
13:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Хотел фени


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел фени


 • Double
 • мин. цена 25 eur
 • макс. цена 80 eur
 • големина 30 м. кв.

This air-conditioned room features a flat-screen TV. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Дневен престој
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Тепих
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар

 • Twin
 • големина 30 м. кв.

This air-conditioned room features a flat-screen TV. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Дневен престој
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Тепих
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар

 • Double • Triple
 • големина 30 м. кв.

This air-conditioned room features a flat-screen TV. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Дневен престој
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Тепих
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар

 • Triple • FamilyХотелска мапа и што има во близина на Хотел фени
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 74 km 00:51 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 166 km 02:25 WSW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 169 km 01:56 SE
 • PRN Priština
  Priština 184 km 02:23 NNW
 • KZI Filippos
  Filippos 245 km 02:38 S
 • INI Nis
  Nis 264 km 02:58
 • LRA Larisa
  Larisa 277 km 03:03 S
 • SOF Sofia
  Sofia 294 km 04:00 NE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 298 km 03:04 SSW