Хотел Рива      Ресен


Хотел Рива
Сместување во близина

Хотел Рива
Знаменитости во близина

Хотел Рива опис

Хотел Рива се наоѓа во селото Стење и е единственото сместување на западниот дел на Преспанското езеро. Пред хотелот се наоѓа уредената долга песочна плажа, како и ресторанот кој има летна тераса каде што може да ги вкусите специјалитетите на хотелот. Прекрасниот поглед на Преспанското езеро и на неоткриените убавини на природата, скриени во Стење, се дел од Вашата авантура.

18.78 км оддалеченост од плоштад во Ресен.
точна локација: Stenje надморска височина: 851 meters

Хотел Рива локација на мапа


Хотел Рива - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Рива капацитети

капацитети
Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Ресторан • Тераса
капацитети на собата
пријавување
11:00 - 11:00
одјавување
10:00 - 10:00
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Хотел Рива контакт инфо

адреса
7315 Стење
телефон
+389 (0)75 421 145
веб
www.hotelriva.net
macedonian-hotels.mk