Ројал Л Хотел   ★★   Ресен


Ројал Л Хотел
Знаменитости во близина

Ројал Л Хотел опис

Хотел Ројал Л се наоѓа во Царев Двор, Ресен, и има климатизирани соби и ресторан кој служи Македонска и интернационална кујна. Преспанското Езеро е на 5км оддалеченост, додека Охридското на 40км. Секоја од собите е со дрвени подови и туш. Гостите можат да бидат услужени со појадок во соба. Некои од собите имаат и балкон. Популарни дневни прошетки има до Националниот Парк Галичица, на 15 км.

5.06 км оддалеченост од плоштад во Ресен.
точна локација: Carev Dvor надморска височина: 866 meters

Ројал Л Хотел локација на мапа


Ројал Л Хотел - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Ројал Л Хотел капацитети

капацитети
Бар • Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Греење • Работна маса • Сервис за будење/аларм • ТВ Кабелска • Туш
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Ројал Л Хотел контакт инфо

адреса
Царев Двор, 7315 Ресен
телефон
+389 (0)47 488 500
macedonian-hotels.mk