Хотел Ле Вилиџ      Скопје


Хотел Ле Вилиџ
Сместување во близина

Хотел Ле Вилиџ
Знаменитости во близина

Хотел Ле Вилиџ опис

Хотел Ле Вилиџ се наоѓа во Трубарево на 9 км од центарот на Скопје. Има бесплатен Wi-Fi и бесплатен паркинг, и нуди ресторан и градина со тераса. Сите соби имаат клима уред, ТВ со сателитски канали и дрвени подови. Исто така и сопствено купатило. Продавница и автобуска има на 20 метри.

8.09 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Trubarevo надморска височина: 228 meters

Хотел Ле Вилиџ локација на мапа


Хотел Ле Вилиџ - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Ле Вилиџ капацитети

капацитети
Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Клима уред • Паркинг (надворешен) • Ресторан • Соби за непушачи • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Греење • Клима уред • ТВ Сателитска
пријавување
13:00 - 00:00
одјавување
06:00 - 12:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
One older child or adult is charged EUR 10 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds in a room is 1.
There is no capacity for cots in the room.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Хотел Ле Вилиџ контакт инфо

адреса
Ул. 1 бр.48а Трубарево, 1000 Скопје
macedonian-hotels.mk