Хотел Порта   ★★★   Скопје


Хотел Порта
Сместување во близина

Хотел Порта
Знаменитости во близина

Хотел Порта опис

Со мирна локација во Острово, Хотел Порта е на само 1 км од центарот на Скопје. Овој модерен хотел има 24 часовна услуга на рецепција, традиционален ресторан и просторни соби со бесплатен Wi-Fi интернет. Ресторанот служи автентични Македонски јадења и обилни појадоци. Современиот бар нуди различни ужинки и пијалоци, и располага со собна послуга. На само 1,5 км се наоѓа Старата Скопска чаршија, и на 500 м. се железничката и автобуската станица.

1.98 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 242 meters

Хотел Порта локација на мапа


Хотел Порта - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Порта капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Сефови • Соби за непушачи
капацитети на собата
Бања или туш • Клима уред • Мини бар • Работна маса • Сервис за будење/аларм • Сеф • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Порта контакт инфо

адреса
Владимир Комаров бб, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 2400 010
факс
+389 (0)2 2400 011
веб
www.hotelporta.com.mk
macedonian-hotels.mk