Хотел Континентал

 • соби 199
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

1000 - Скопје, bld. Aleksandar Makedonski bb Македонија


за Хотел Континентал

Хотел Континентал е најголемиот лускузен хотел во Скопје, кој се наоѓа на 20 мин. возење од аеродромот Александар Велики и 5 мин. возење од центарот на градот.
Хотелот се наоѓа до саемот. Олимпискиот базен е на 3 км оддалечен од хотелот и многу знаменитости се во близина.
Хотелот има 7 конференциски сали на првиот кат и мезанинот, сите со дневна светлина и клима уреди.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 245 метри
опременост Хотел Континентал


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Менувачница
 • Простор за багаж
 • Банкомат
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • ВИП собни сервиси
 • Фустани за невести
 • Лифт
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа

инфо за гости Хотел Континентал


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Spanish
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
07:00 - 12:00

Плаќање Хотел Континентал


 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Континентал


 • Single
 • мин. цена 60 eur
 • макс. цена 275 eur
 • големина 23 м. кв.

This air-conditioned room features an LCD satellite TV. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Достапно со лифт

 • Twin
 • големина 23 м. кв.

This air-conditioned room features an LCD satellite TV. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Достапно со лифт

 • Suite
 • големина 55 м. кв.
 • 1 спална

This air-conditioned room features an LCD satellite TV. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Тераса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Walk in shower
 • Достапно со лифт

 • Double
 • големина 23 м. кв.

This air-conditioned room features an LCD satellite TV. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Тераса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Достапно со лифт

 • Suite
 • големина 60 м. кв.
 • 1 спална

This air-conditioned room features an LCD satellite TV. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Тераса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Достапно со лифт

 • Triple
 • големина 30 м. кв.

This air-conditioned room features an LCD satellite TV. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Достапно со лифт

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Континентал
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 22 km 00:18 ESE
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:33 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 173 km 02:32 SSW
 • INI Nis
  Nis 206 km 02:21 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:09 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 249 km 02:42 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 262 km 03:25 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 318 km 04:14 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 326 km 03:24 S