Ловна Куќа Камник   ★★★★   Скопје


Ловна Куќа Камник
Сместување во близина

Ловна Куќа Камник
Знаменитости во близина

Ловна Куќа Камник опис

Хотелот Ловечки Дом Камник се наоѓа не влезот од Скопје од аеродромот, на само 10 мин. возење до центарот на градот. Нуди функционално уредени соби со бесплатен интернет пристап. Луксузен хотел, уникатен со својот изглед во ловечки стил, се наоѓа на ридот Камник од кој има одличен поглед на градот, чист воздух и мирен сон далеку од метежот на градот.

4.63 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 261 meters

Ловна Куќа Камник локација на мапа


Ловна Куќа Камник - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Ловна Куќа Камник капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса • Фитнес центар
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Мини бар • ТВ • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Deutsch Italiano Русский Ελληνικά Srpski (Српски) Български Hrvatski
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард

Ловна Куќа Камник контакт инфо

адреса
Камник бб, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 2523 522
факс
+389 (0)2 2580 540
веб
www.chateaukamnik.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk