Motel Livija

Петровец Општина Петровец

Petrovec 1 bb Петровец 1043 Општина Петровец Македонијаза Motel Livija

На само 3,5 км од скопскиот аеродром, овој мотел нуди 24 часовна услуга на рецепција и бесплатен сопствен паркинг. Сендвичи, пијалоци и појадок се служи во кафе-барот. Имаме и летна тераса.
Мотел Ливија се наоѓа на влезот во Петровец. Центарот на Скопје е на само 15 км.

222 метриопременост Motel Livija


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Бар
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Сеф
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
Чистење
 • Чистење на кондури
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Motel Livija


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
13:00 - 00:00
одјавување
- 10:00

Плаќање Motel Livija


 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Motel Livija • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)

This air-conditioned room features an LCD cable TV and hardwood floors.


Single може да се резервира мин. цена 28 eur макс. цена 46 eur големина 13 м. кв.

 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)

This air-conditioned room features an LCD cable TV and hardwood floors.


Twin/Double може да се резервира мин. цена 35 eur макс. цена 38 eur големина 20 м. кв.

 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • ТВ (Кабловска)
 • Меѓусебно поврзани соби
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Поглед на градина
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Целиот објект е на приземје
 • Одвоен

This double room features a patio, soundproofing and private entrance.


Double големина 15 м. кв.

 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)

This air-conditioned room features an LCD cable TV and hardwood floors.


Triple може да се резервира големина 20 м. кв.

 • Чај / кафе
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Комарник
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)

Bedroom, living room and kitchenette.


Apartment може да се резервира големина 40 м. кв. 1 спална


Хотелска мапа и што има во близина на Motel Livijaво близина


 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 7 km 00:08 NNE
 • PRN Priština
  Priština 114 km 01:47 NW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 189 km 02:31 SW
 • INI Nis
  Nis 198 km 02:27 N
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 240 km 02:41 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 253 km 03:21 ENE
 • IVG Berane
  Berane 254 km 04:26 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 275 km 03:49 S
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 292 km 04:18 WSW