Хотел Дувет   ★★★★   Скопје


Хотел Дувет
Сместување во близина

Хотел Дувет
Знаменитости во близина

Хотел Дувет опис

Хотелот има идеална локација во близина на градскиот плоштад и на неколку минути од Македонското Собрание, Рамстор и најважните архитектонски и историски објекти во Скопје. Добредојдени се сите кои посакуваат елегантен амбиент со централна локација. Започнете го Вашиот ден со кафе во хотелот, пред да започнете со работа или откривање на богатото културно наследство на градот.

0.74 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 249 meters

Хотел Дувет локација на мапа


Хотел Дувет - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Дувет капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Перална • Соби за непушачи
капацитети на собата
Бања или туш • Работна маса • ТВ • ТВ Кабелска
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Srpski (Српски) Български Hrvatski

Хотел Дувет контакт инфо

адреса
Наум Наумовски-Борче 40, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3227 944
факс
+389 (0)2 3227 944
веб
www.duvethotel.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk