Хотел Амбасадор

 • соби 40
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

1000 - Скопје, Pirinska 38 Македонија


за Хотел Амбасадор

Хотелот Амбасадор се наоѓа во центарот на градот помеѓу Руската амбасада и новиот православен храм.
Хотелот Амбасадор, располага со модерно опремени соби и две сали за прес конференции и состаноци (едната сала е со капацитет од 50 лица, а другата со капацитет до 35 лица).
Во склоп на хотелот има центар за сколиоза и физикална медицина под водство на искусен докторски тим.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 249 метри
опременост Хотел Амбасадор


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Тури
 • Ticket service
 • Простор за багаж
Разно
 • Соби за непушачи
 • Лифт
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа

инфо за гости Хотел Амбасадор


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Хотел Амбасадор


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Амбасадор


 • Single
 • мин. цена 36 eur
 • макс. цена 50 eur
 • големина 16 м. кв.

This air-conditioned room features cable TV. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Пешкири
 • Лен

 • Double
 • големина 16 м. кв.

This air-conditioned room features cable TV. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Пешкири
 • Лен

 • Twin
 • големина 16 м. кв.

This air-conditioned room features cable TV and a balcony. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Пешкири

 • Twin
 • големина 16 м. кв.

This air-conditioned room features cable TV and a balcony. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Пешкири

 • Double
 • големина 34 м. кв.

This air-conditioned apartment features a balcony and cable TV. • Минибар
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Пешкири

 • Double
 • големина 34 м. кв.

This air-conditioned apartment features a balcony and cable TV. • Минибар
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Пешкири

 • Family
 • мин. цена 50 eur
 • макс. цена 50 eur
 • големина 34 м. кв.


 • Минибар
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Пешкири

 • Family
 • мин. цена 50 eur
 • макс. цена 50 eur
 • големина 34 м. кв.


 • Минибар
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Пешкири

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Амбасадор
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 25 km 00:28 ESE
 • PRN Priština
  Priština 95 km 01:34 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 163 km 02:32 SSW
 • INI Nis
  Nis 209 km 02:31 NNE
 • IVG Berane
  Berane 235 km 04:09 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 252 km 02:52 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 265 km 03:35 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 316 km 04:14 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 329 km 03:34 S