Хотел Бања Бањиште   ★★★   Дебар


Хотел Бања Бањиште
Сместување во близина

Хотел Бања Бањиште
Знаменитости во близина

Хотел Бања Бањиште опис

На надморска височина од 880м и опкружен од прекрасна природа, тој денеска преставува еден модерен медицински центар, каде лековитите ефекти на самата термо-минерална вода во комбинација со најсовремените медицински методи, помагаат при лечење и третирање на десетици болести. Хотелот располага со професионален медицински и хотелски тим, кои ќе се погрижат во најдобар можен начин за вас при престојот во овој хотел.

3.94 км оддалеченост од плоштад во Дебар.
точна локација: Banjiste надморска височина: 878 meters

Хотел Бања Бањиште локација на мапа


Хотел Бања Бањиште - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Бања Бањиште капацитети

капацитети
Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан
капацитети на собата
Бања или туш • ТВ Кабелска
пријавување
14:00 - 21:00
одјавување
07:00 - 10:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child from 0 to 6 years stays free of charge in a child's cot/crib.
One child from 6 to 12 years is charged EUR 14 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds/children's cots permitted in a room is 1.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately during your stay.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Бања Бањиште контакт инфо

адреса
Бањиште, 1250 Дебар
телефон
+389 (0)46 832 680
факс
+389 (0)46 831 092
веб
www.bdcapa.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk