Гостинска куќа Неда      Маврово


Гостинска куќа Неда
Сместување во близина

Гостинска куќа Неда
Знаменитости во близина

Гостинска куќа Неда опис

Хотел Неда се наоѓа на надморска висина од 1420 m, во самата прегратка на небото и земјата, во еден занослив предел со бајковита убавина - на падините на планината Бистра, во селото Галичник. Изграден е 1980 во традиционален македонски стил. Магијата на природата и фантастичната архитектура, во совршена вплотеност се вистински предизвик и за очите, и за духот. Значи, во хотелот се добредојдени сите љубители на селскиот туризам, на планинарењето, на пешачењето, на планинскиот велосипедизам...

10.75 км оддалеченост од плоштад во Маврово.
точна локација: Galichnik надморска височина: 1390 meters

Гостинска куќа Неда локација на мапа


Гостинска куќа Неда - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Гостинска куќа Неда капацитети

капацитети
Бар • Ресторан • Тераса • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Градина
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Купатило за сите • Греење
пријавување
13:00 - 13:00
одјавување
11:00 - 11:00
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Srpski (Српски) Македонски
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард Американ Експрес

Гостинска куќа Неда контакт инфо

адреса
1254 Галичник
телефон
+389 (0)70 772 688
веб
www.hotelneda.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk