Хотел Бања Косоврасти   ★★★   Дебар


Хотел Бања Косоврасти
Сместување во близина

Хотел Бања Косоврасти
Знаменитости во близина

Хотел Бања Косоврасти опис

Хотел Косоврасти е еден модерен хотел кој е изграден на брегот на Дебарското Езеро Шпилје. Тој е вистински избор за сите оние кои ја сакаат убавата природа, особено водата , бидејќи се наѓа на делот каде најчистата река во Македонија, Радика, се спојува со Дебарското Езеро. Освен тоа хотелот располага со 5 базени со термо минерална вода, 2 од кои се наоѓаат во внатрешниот дел на хотелот.

4.28 км оддалеченост од плоштад во Дебар.
точна локација: Dolno Kosovrasti надморска височина: 586 meters

Хотел Бања Косоврасти локација на мапа


Хотел Бања Косоврасти - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Бања Косоврасти капацитети

капацитети
Масажа • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Џакузи
капацитети на собата
Бања или туш • ТВ Кабелска
пријавување
14:00 - 20:30
одјавување
06:30 - 11:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child from 0 to 6 years stays free of charge in a child's cot/crib.
One child from 6 to 12 years is charged EUR 14 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds/children's cots permitted in a room is 1.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately during your stay.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Бања Косоврасти контакт инфо

адреса
Долно Косоврасти, 1250 Дебар
телефон
+389 (0)46 842 095
факс
+389 (0)46 842 222
веб
www.bdcapa.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk