Хотел Венец

 • соби 14
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

Општина Дебар, 1250 - Дебар, 9, 8 Septemvri Str. Македонија


за Хотел Венец

Located right in the centre of Debar, the modernly decorated Venec Hotel offers elegant air-conditioned rooms with free Wi-Fi and a restaurant with samples of traditional Macedonian and international cuisine.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 666 метри
опременост Хотел Венец


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Разно
 • Греење
 • Климатизирано
Храна и пијалоци
 • Ресторан

инфо за гости Хотел Венец


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Italian
 • Serbian
 • Turkish
пријавување
12:00 - 21:30
одјавување
07:00 - 10:00

Плаќање Хотел Венец


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Венец


 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 50 eur
 • макс. цена 65 eur
 • големина 15 м. кв.

Elegant air-conditioned room featuring a flat-screen cable TV and a bathroom with shower and free toiletries. • Туш
 • Клима уред
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар

 • Suite
 • може да се резервира
 • мин. цена 65 eur
 • макс. цена 65 eur
 • големина 30 м. кв.
 • 1 спална

Elegant air-conditioned suite featuring a separate living room with sofas and flat-screen cable TV. The bathroom comes with bath and free toiletries. • Бања
 • Клима уред
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Венец
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 62 km 01:09 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 165 km 02:23 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 184 km 03:31 W
 • KSO Kastoria
  Kastoria 194 km 03:16 SSE
 • PRN Priština
  Priština 221 km 03:20 NNE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 242 km 05:05 NW
 • KZI Filippos
  Filippos 250 km 03:52 SE
 • TIV Tivat
  Tivat 275 km 05:46 WNW
 • DBV Dubrovnik
  Dubrovnik 326 km 07:20 WNW