Вила Орхидеа   ★★★   Охрид


Вила Орхидеа
Сместување во близина

Вила Орхидеа
Знаменитости во близина

Вила Орхидеа опис

Се наоѓа на 20 метри од брегот на Охридското езеро, во близина на ресторан и на само 5 мин. возење од Националниот парк Галичица. Гостите можат да уживаат во кафе-барот на терасата. Изнајмуваме велосипеди. Музејот спомен куќа на Робевци е на само 10 м. Охридскиот плоштад е на само 2 мин. пешки. Охридскиот аеродром е на 15 минути возење. Организираме превоз до аеродром на Ваше барање.

0.2 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 698 meters

Вила Орхидеа локација на мапа


Вила Орхидеа - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Орхидеа капацитети

капацитети
Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Клима уред • Комплетна кујна • Мал фрижидер • ТВ Кабелска
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Вила Орхидеа контакт инфо

адреса
Коста Абраш 17, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk