Вила Јован

 • препорачан
 • соби 9
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Car Samoil 44 Македонија


за Вила Јован

Наоѓајки се во традиционална куќа, Вила Јован е автентичен бисер на Охридскиот историски дел, кој е заштитен од УНЕСКО. Куќата од 19-тиот веќ од неодамна е реновирана и нуди бесплатен интернет.
Со традиционалниот мебел и дрвени подови, собите во Вила Јован комбинираат рустикална атмосфера со панорамски погледи и модерни погодности.
Гостите можат да ги пробаат Охридските специјалитети во ресторанот на хотелот или да нарачаат собна услуга.

Please let Villa Jovan know your expected arrival time in advance. You can use the Special Requests box when booking or contact the property.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 704 метри
опременост Вила Јован


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
Разно
 • Соби за непушачи
 • Фустани за невести
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
Чистење
 • Дневна собна услуга

инфо за гости Вила Јован


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
13:00 - 20:00
одјавување
- 11:00

Плаќање Вила Јован


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Јован


 • Single
 • мин. цена 18 eur
 • макс. цена 59 eur
 • големина 8 м. кв.

Air-conditioned room featuring hardwood floors, cable TV and ironing facilities. En-suite bathroom provides bath or shower, free toiletries and a hairdryer. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет

 • Double
 • големина 14 м. кв.

Air-conditioned room featuring hardwood floors, cable TV and ironing facilities. En-suite bathroom provides bath or shower, free toiletries and a hairdryer. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет

 • Double
 • мин. цена 44 eur
 • макс. цена 59 eur
 • големина 12 м. кв.

Air-conditioned room featuring hardwood floors, cable TV and ironing facilities. En-suite bathroom provides bath or shower, free toiletries and a hairdryer. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Поглед на тивка улица

 • Double
 • големина 20 м. кв.

This room features extra space for privacy and comfort. It is located in the attic floor and is decorated with exposed wooden beams. • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет

 • Double
 • големина 18 м. кв.

Air-conditioned room featuring hardwood floors, cable TV and ironing facilities. En-suite bathroom provides bath or shower, free toiletries and a hairdryer. • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет

 • Double
 • големина 20 м. кв.

Air-conditioned room featuring hardwood floors, cable TV and ironing facilities. En-suite bathroom provides bath or shower, free toiletries and a hairdryer. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Поглед на тивка улица

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Јован
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:18 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 138 km 02:34 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:54 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:50 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:50 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:47 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 293 km 05:27 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:38 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:09 S