Вила Бела Бутик Хотел

 • соби 8
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Кавадарци, 1430 - Кавадарци, 24 Moklishka Str. Vatasha Area Македонија


за Вила Бела Бутик Хотел

In the heart of the beautiful plains of Tikves, Villa Bella Boutique Hotel is a 15-minute drive from Stobi’s ancient town. Air-conditioned rooms are individually decorated and have satellite TV and modern furnishings.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 370 метри
опременост Вила Бела Бутик Хотел


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
 • Снек бар
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Приватно пријавување/одјавување
 • Менувачница
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Фустани за невести
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
 • Греење
 • Non-smoking throughout
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Базен (надворешен)
Транспорт
 • Обезбеден паркинг
 • Пристапен паркинг
 • Паркинг на улица
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Играчки за деца (надворешна опрема)

инфо за гости Вила Бела Бутик Хотел


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Вила Бела Бутик Хотел


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Бела Бутик Хотел


 • Double
 • мин. цена 34 eur
 • макс. цена 74 eur
 • големина 20 м. кв.

Individually decorated rooms with modern furnishings, free WiFi and satellite TV. Also included is air conditioning and a bathroom with a hairdryer. There are lounge areas on each of floor just outside the bedrooms. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Бањарка
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Купатило
 • Канта за отпад

 • Triple
 • големина 30 м. кв.

Individually decorated rooms with modern furnishings, free WiFi and satellite TV. Also included is air conditioning and a bathroom with a hairdryer. There are lounge areas on each of floor just outside the bedrooms. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Бањарка
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Купатило
 • Канта за отпад

 • Quadruple
 • големина 40 м. кв.

Individually decorated rooms with modern furnishings, free WiFi and satellite TV. Also included is air conditioning and a bathroom with a hairdryer. There are lounge areas on each of floor just outside the bedrooms. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Бањарка
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Купатило
 • Канта за отпад

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Бела Бутик Хотел
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 80 km 01:04 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 169 km 02:33 WSW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 174 km 02:07 SE
 • PRN Priština
  Priština 191 km 02:34 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 211 km 03:16 SSW
 • KZI Filippos
  Filippos 250 km 02:49 S
 • INI Nis
  Nis 270 km 03:11
 • LRA Larisa
  Larisa 281 km 03:14 S
 • SOF Sofia
  Sofia 299 km 04:12 NE