Хотел Дион   ★★★   Прилеп


Хотел Дион
Сместување во близина

Хотел Дион
Знаменитости во близина

Хотел Дион опис

Хотелот ДИОН се наоѓа во склоп на Градскиот базен. Во секое време во хотелот ДИОН на располагање Ви стои персоналот, за се што ќе посакате. Во склопот на Хотел ДИОН Прилеп работи и ресторан кој располага со големо и богато мени. Воедно истиот можете да го користите за разни семинари, советувања и конгреси. Во нашиот ресторан ќе ги пробате најавтентичните традиционални јадења на македонската кујна подготвени по оригинални рецепти.

1.34 км оддалеченост од плоштад во Прилеп.
точна локација: надморска височина: 660 meters

Хотел Дион локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Дион.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Дион или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Дион - контактирај онлајн

Хотел Дион капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Базен (надворешен) • Греење • Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Паркинг (надворешен) • Перална • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тенис • Фитнес центар
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Вентилатор • Кафе и чај • Крпи за базен • Сеф • ТВ Кабелска • Туш • Услуги • Централен клима уред
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Дион контакт инфо

адреса
Јошка Јорданоски б.б, 7500 Прилеп
телефон
+389 (0)48 430 965
факс
+389 (0)48 420 851
веб
www.markovikuli.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk