Ројал Вју Вила

 • препорачан
 • соби 42
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Jane Sandanski Македонија


за Ројал Вју Вила

Стилската вила со 4 ѕвезди се наоѓа не брегот на Охридското езеро. Преубавиот спа центар во Вила Ројал Вју има и џакузи и сауна со бања. Масажите и третманите за убавина пружаат моменти за релаксација. Фитнес центар е исто така достапен.
Со поглед на Охридското езеро, ресторанот во Ројал Вју служи прекрасна интернационална кујна. Во убаво време гостите можат да уживаат во оброците на сончевата тераса која се наоѓа покрај шеталиштето.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 694 метри
опременост Ројал Вју Вила


Општо
 • Паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Ресторан
 • Снек бар
 • Бифе наменето за деца
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Банкомат
 • Сеф
 • Простор за багаж
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Спа и Центар за убавина
 • Масажа
 • на плажа
 • Топла бања/Џакузи
Заеднички делови
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Продавница за сувенири
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола

инфо за гости Ројал Вју Вила


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Italian
 • Russian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 11:00

Плаќање Ројал Вју Вила


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Ројал Вју Вила


 • Suite
 • може да се резервира
 • мин. цена 97 eur
 • макс. цена 110 eur
 • големина 44 м. кв.
 • 1 спална

One-Bedroom Suite, with view on lake Ohrid. Extra large double bed in the bedroom and a spa bath in the bathroom. Large balcony with front view of the lake. Free use of spa services. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Хипоалергично
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт
 • Бања
 • Софа
 • Поглед
 • Сушара
 • Канта за отпад
 • Hypoallergenic pillow

 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • големина 22 м. кв.

This twin/double room features a balcony and air conditioning • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт
 • Поглед
 • Сушара
 • Канта за отпад
 • Hypoallergenic pillow

 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 40 eur
 • макс. цена 130 eur
 • големина 22 м. кв.

This twin/double room has a balcony, cable TV and air conditioning. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт
 • Сушара
 • Канта за отпад
 • Hypoallergenic pillow

 • Suite
 • може да се резервира
 • големина 52 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

Extra large double bed in one bedroom and one single bed in the other one. In the living room there is a sofa bed.Side balcony with a nice view of the lake. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Хипоалергично
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт
 • Софа
 • Поглед
 • Сушара
 • Канта за отпад
 • Hypoallergenic pillow

 • Triple
 • може да се резервира
 • големина 25 м. кв.

This triple room features a balcony, flat-screen TV and air conditioning. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт
 • Сушара
 • Канта за отпад
 • Hypoallergenic pillow

 • Family
 • може да се резервира
 • големина 48 м. кв.


 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт
 • Сушара
 • Канта за отпад
 • Hypoallergenic pillow

 • Family
 • може да се резервира
 • големина 52 м. кв.

This family room features a balcony, flat-screen TV and lake view. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт
 • Поглед
 • Сушара
 • Канта за отпад
 • Hypoallergenic pillow

Хотелска мапа и што има во близина на Ројал Вју Вила
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:16 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 136 km 02:27 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:52 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:46 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:49 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:45 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 294 km 05:25 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:34 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:05 S