Хотел Тино

 • препорачан
 • соби 52
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Kej Marsal Tito Nr. 55 Македонија


за Хотел Тино

Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел кој е дизајниран да ги задоволи сите стандарди и желби на нашите гости. Вистински дом далеку од дома.
Дојдете и уживајте во убавината на Охридското езеро и удобноста и услугите на нашиот хотел. Ќе се потрудиме да го направиме Вашиот престој најубав.

Guests sleeping in extra beds are charged separately (in addition to the extra bed rate).


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 693 метри
опременост Хотел Тино


Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Менувачница
Базен и убавина
 • Сауна
 • Спа и Центар за убавина
 • Масажа
 • Амам/Турска бања
Заеднички делови
 • Тераса
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Лифт
 • Климатизирано
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Нуркање
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Паркинг на улица
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Општо
 • Wi-Fi достапно насекаде
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг

инфо за гости Хотел Тино


зборуваме
 • German
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
13:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Хотел Тино


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Тино


 • Single
 • мин. цена 45 eur
 • макс. цена 89 eur
 • големина 18 м. кв.

Air-conditioned room with a TV, a minibar and a phone. Private bathroom provides a shower and hairdryer. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)

 • Double
 • големина 20 м. кв.

Air-conditioned room with a TV, a minibar and a phone. Private bathroom provides a shower and hairdryer. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Гардеробер/Плакар

 • Triple
 • големина 25 м. кв.

Air-conditioned room with a TV, a minibar and a phone. Private bathroom provides a shower and hairdryer. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Гардеробер/Плакар

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Тино
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:17 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 136 km 02:27 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 148 km 02:53 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:47 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:49 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:46 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 294 km 05:26 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:35 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:06 S