Алоха Луксузни Апартмани

 • препорачан
 • соби 8
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

1000 - Скопје, Vardarska 27 Македонија


за Алоха Луксузни Апартмани

Located just a 10-minute walk from central Macedonia Square in Skopje, Aloha Apartments offers a beautiful garden with a barbecue and an outdoor swimming pool. 2 bikes are available for guests.

Please note that for stays for more than 4 nights a free airport transfer is available.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 242 метри
опременост Алоха Луксузни Апартмани


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Базен и убавина
 • Фитнес центар
 • Базен (надворешен)
Заеднички делови
 • Градина
 • Сончева тераса
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Хипоалергични соби достапни
 • Климатизирано
 • Non-smoking throughout
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на кола
 • Изнајмување велосипеди (бесплатно)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Храна и пијалоци
 • Појадок во соба
 • Вендинг машина (пијалоци)
 • Вендинг машина (ужини)
 • Намирници со испораки
 • Бар
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Менувачница
 • Тури
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Алоха Луксузни Апартмани


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:00 -
одјавување
- 11:00

Плаќање Алоха Луксузни Апартмани


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Алоха Луксузни Апартмани


 • Studio
 • може да се резервира
 • мин. цена 41 eur
 • макс. цена 42 eur
 • големина 30 м. кв.

This studio features a patio, balcony and view. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Машина за миење алишта
 • Patio
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Соблекувална
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Камин
 • Дополнителен тоалет
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Комарник
 • Приватен базен
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Тостер
 • Поглед на градина
 • Поглед на базен
 • Cleaning products
 • Машина за кафе
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Одвоен
 • Држач за облека
 • Преклопен кревет
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело

 • Apartment
 • може да се резервира
 • мин. цена 41 eur
 • макс. цена 59 eur
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

Bright and well-lit apartment spreading over 2 levels. It also offers a kitchen and 2 terraces, as well as a bathroom. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Машина за миење алишта
 • Patio
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Соблекувална
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Камин
 • Дополнителен тоалет
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Комарник
 • Приватен базен
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Тостер
 • Поглед на градина
 • Поглед на базен
 • Cleaning products
 • Машина за кафе
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Целиот објект е на приземје
 • Одвоен
 • Држач за облека
 • Преклопен кревет
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело

 • Apartment
 • може да се резервира
 • мин. цена 41 eur
 • макс. цена 42 eur
 • големина 36 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

The apartment has a large terrace with barbecue facilities and a stone well. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Машина за миење алишта
 • Patio
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Соблекувална
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Камин
 • Дополнителен тоалет
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Комарник
 • Приватен базен
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Тостер
 • Поглед на градина
 • Поглед на базен
 • Cleaning products
 • Машина за кафе
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Целиот објект е на приземје
 • Одвоен
 • Држач за облека
 • Преклопен кревет
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело

 • Apartment
 • може да се резервира
 • големина 50 м. кв.
 • 2 спални
 • 1 бања

Air-conditioned two bedroom apartment featuring a seating area with a flat-screen TV, a fully equipped kitchen and a private bathroom with free toiletries and a hairdryer. The balcony overlooks the garden and the pool. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • ТВ
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Машина за миење алишта
 • Patio
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Соблекувална
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Камин
 • Дополнителен тоалет
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Комарник
 • Приватен базен
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Тостер
 • Поглед на градина
 • Поглед на базен
 • Cleaning products
 • Машина за кафе
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Одвоен
 • Држач за облека
 • Преклопен кревет
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело

Хотелска мапа и што има во близина на Алоха Луксузни Апартмани
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 23 km 00:22 ESE
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:35 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 173 km 02:34 SSW
 • INI Nis
  Nis 207 km 02:25 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:11 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 250 km 02:46 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 263 km 03:29 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 318 km 04:16 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 327 km 03:28 S