Villa Alula

Вевчани Општина Вевчани

6335 Vevcani Вевчани 6335 Општина Вевчани Македонијаза Villa Alula

Вила Алула во Вевчани поседува кафе-бар во приземјето. Куќата е со посебен дрвен мебел и заоблен плафон и циглени ѕидови. Плафонот е исто така, дрвен.
Неколку интересни места се во радиус на 5км од Вевчани. Некои од нив се Црн Камен, Стрижак, Подгоречкото Езеро, Јанков Камен и археолошкиот локалитет Вајтос.
Охрид и аеродромот се на само 30 мин. возење.

884 метриопременост Villa Alula


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
Активности
 • Тениски игралишта
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Јавање
Рецепциски услуги
 • Весници
Заеднички делови
 • Тераса
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Разно
 • Греење
 • Non-smoking throughout
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Транспорт
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица

инфо за гости Villa Alula


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 15:00
одјавување
10:00 - 11:00

Плаќање Villa Alula


 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Villa Alula • Минибар
 • Туш
 • Телефон
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV

- private bathroom - sitting area - flat-screen TV with cable channels


Single може да се резервира мин. цена 19 eur макс. цена 39 eur големина 12 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • Телефон
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV

- private bathroom - sitting area - flat-screen TV with cable channels


Double може да се резервира големина 14 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • Телефон
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV

- private bathroom - sitting area - flat-screen TV with cable channels


Triple може да се резервира големина 16 м. кв.


Хотелска мапа и што има во близина на Villa Alulaво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 22 km 00:25 ESE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 148 km 02:56 WNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 162 km 02:49 SE
 • KZI Filippos
  Filippos 211 km 03:07 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 216 km 02:56 NE
 • PRN Priština
  Priština 272 km 04:05 NNE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 302 km 05:34 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 328 km 04:55 SE
 • BDS Brindisi / Casale
  Brindisi / Casale 331 km 10:11 WSW