Хотел Тиволи   ★★★★   Тетово


Хотел Тиволи
Сместување во близина

Хотел Тиволи
Знаменитости во близина

Хотел Тиволи опис

Тиволи е нов, модерен и удобен хотел, сместен во центарот на Тетово, кој од самиот почеток се разликува од останатите како еден од водечките хотели за туристи или деловни патници во тетовската област.

0.32 км оддалеченост од плоштад во Тетово.
точна локација: надморска височина: 468 meters

Хотел Тиволи локација на мапа


Хотел Тиволи - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Тиволи капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Бар • Паркинг (надворешен) • Ресторан
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Сервис за будење/аларм • Сеф • ТВ • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Тиволи контакт инфо

адреса
Маршал Тито 19, 1200 Тетово
телефон
+389 (0)44 352 370
факс
+389 (0)44 352 371
веб
www.tivoli.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk