Хотел Тетекс      Попова Шапка


Хотел Тетекс
Сместување во близина

Хотел Тетекс
Знаменитости во близина

Хотел Тетекс опис

Се наоѓа на најниската точка од центарот и Ви нуди можност да скијате до „последната точка“. Има мал ограничен капацитет кој овозможува домашен амбиент. Традиционална кујна. Скијањето е веднаш од вратата. Одлично место за одмор.

0.07 км оддалеченост од плоштад во Попова Шапка.
точна локација: надморска височина: 1703 meters

Хотел Тетекс локација на мапа


Резервирањето онлајн или контакирањето за Хотел Тетекс е недостапно.
Се извинуваме, но macedonian-hotels.mk нема никаква можност за резервирање или контактирање на Хотел Тетекс.

Хотел Тетекс капацитети

капацитети
Аперитив/Снек бар • Паркинг (надворешен) • Ресторан • ТВ салон • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Тетекс контакт инфо

адреса
Попова Шапка, 1200 Тетово
телефон
+389 (0)44 361 065
факс
+389 (0)44 361 065
macedonian-hotels.mk