Нолис Конак Хотел

 • соби 8
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 0

Општина Тетово, 1200 - Попова Шапка, Popova Shapka 1200 Tetovo Македонија


за Нолис Конак Хотел

Во август 2010 млада швајцарска двојка по потекло од Тетово го купи местото и реши целосно да го реновира према европските стандарди.
Мотивацијата на новите сопственици, беше да инвестираат во нивната земја и да го донесат нивното искуство од Швајцарија и патувањето по светот, во место како Попова Шапка која заслужува место како Конакот на Ноли.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 1744 метри
опременост Нолис Конак Хотел


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Бар
 • Ресторан (а ла карте)
 • Ресторан (бафет)
 • Специјални диетални менија (на барање)
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Активности
 • Скијање
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Ски школа
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Заеднички делови
 • Сончева тераса

инфо за гости Нолис Конак Хотел


зборуваме
 • English
 • French
пријавување
13:00 - 00:00
одјавување
07:00 - 12:00

Плаќање Нолис Конак Хотел


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Нолис Конак Хотел


 • Double
 • мин. цена 70 eur
 • макс. цена 110 eur
 • големина 25 м. кв.


 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

 • Twin/Double
 • големина 35 м. кв.


 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

 • Family
 • мин. цена 70 eur
 • макс. цена 110 eur
 • големина 40 м. кв.


 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

 • Suite
 • мин. цена 70 eur
 • макс. цена 110 eur
 • големина 45 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања


 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

Хотелска мапа и што има во близина на Нолис Конак Хотел
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 95 km 01:22 E
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 140 km 02:21 S
 • PRN Priština
  Priština 150 km 02:19 N
 • INI Nis
  Nis 279 km 03:25 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 280 km 05:01 SW
 • KZI Filippos
  Filippos 281 km 04:19 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 282 km 04:40 S
 • IVG Berane
  Berane 290 km 04:55 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 322 km 03:46 SE