Хотел Петрол Компани

 • соби 8
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score

Општина Тетово, 1200 - Тетово, Studena Voda bb Македонија


за Хотел Петрол Компани

Located in Tetovo, Hotel Petrol Company is 24 km from Bitolska and offers various facilities, such as a garden, a shared lounge and a bar. This 3-star hotel has air-conditioned rooms with a private bathroom.


Плаќање со кредитна картичка 423 метри
опременост Хотел Петрол Компани


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Ресторан
 • Ручек за носење
 • Снек бар
 • Намирници со испораки
 • Оброци за деца
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
 • Само за возрасни
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Минимаркет
 • Продавници (во објект)
Заеднички делови
 • Градина
 • Заеднички дневен престој
Транспорт
 • Пристапен паркинг

инфо за гости Хотел Петрол Компани


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 23:30
одјавување
07:00 - 12:00

Плаќање Хотел Петрол Компани


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Петрол Компани


 • Twin
 • големина 10 м. кв.

This twin room has air conditioning and cable TV

 • Double
 • мин. цена 41 eur
 • макс. цена 73 eur
 • големина 15 м. кв.

This double room has air conditioning and mountain view • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Cleaning products
 • Држач за облека
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Канта за отпад
 • Перница без перја
 • Мобилно Wi-Fi
 • Шкафови
 • Аларм за чад

 • Twin/Double
 • големина 15 м. кв.

This double room has air conditioning and mountain view • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Бања
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Cleaning products
 • Држач за облека
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Перница без перја
 • Мобилно Wi-Fi
 • Шкафови
 • Аларм за чад

 • Suite
 • големина 35 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This suite features air conditioning and minibar • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Радио
 • Маса
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Трпезарија
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Cleaning products
 • Трпезариска маса
 • Држач за облека
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Перница без перја
 • Мобилно Wi-Fi
 • Шкафови
 • Аларм за чад

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Петрол Компани
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 70 km 00:47 E
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 125 km 01:53 SSW
 • PRN Priština
  Priština 125 km 01:44 N
 • INI Nis
  Nis 254 km 02:50 NNE
 • IVG Berane
  Berane 265 km 04:19 NW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 265 km 04:33 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 266 km 03:50 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 267 km 04:11 S
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 297 km 03:10 SE