Мотел ЕМКА      Тетово


Мотел ЕМКА
Сместување во близина

Мотел ЕМКА
Знаменитости во близина

Мотел ЕМКА опис

Лоциран во непосредна близина на Штуловиот универзитет во Тетово, хотелот Емка Ви нуди пријатен и мирен престој пропратен со врвните услуги кои ги нуди на своите гости. Хотелот располага со 40 удобни соби, апартмани и студија кои се опремени со модерен ентериер, целосно опремени за да ги задоволи потребите на денешниот модерен патник. Хотелот Емка располага и со сала за состаноци, ресторан, сопствен паркинг, сауна и фитнес центар.

2.83 км оддалеченост од плоштад во Тетово.
точна локација: надморска височина: 450 meters

Мотел ЕМКА локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Мотел ЕМКА.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Мотел ЕМКА или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Мотел ЕМКА - контактирај онлајн

Мотел ЕМКА капацитети

капацитети
Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Сауна • Фитнес центар
капацитети на собата
Бања или туш • Клима уред • ТВ Кабелска • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Мотел ЕМКА контакт инфо

адреса
Илинденска бб, 1200 Тетово
телефон
+389 (0)44 335 704
факс
+389 (0)44 332 136
веб
www.emka.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk