Хотел Лирак   ★★   Тетово


Хотел Лирак
Сместување во близина

Хотел Лирак
Знаменитости во близина

Хотел Лирак опис

Се наоѓа на плоштадот Илирија (Маршал Тито), во стариот дел на Тетово. Нуди бесплатен Wi-Fi и климатизирани соби. Ресторанот служи Македонски и интернационални јадења. Сите соби имаат Плазма ТВ со кабловска и место за седење, со сопствено купатило и фен.

0.11 км оддалеченост од плоштад во Тетово.
точна локација: надморска височина: 469 meters

Хотел Лирак локација на мапа


Хотел Лирак - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Лирак капацитети

капацитети
Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Паркинг (надворешен) • Ресторан
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • ТВ • Телефон
пријавување
10:00 - 00:00
одјавување
10:00 - 13:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
Free! One child under 2 years stays free of charge in a child's cot/crib.
One older child or adult is charged EUR 20 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds in a room is 1.
There is no capacity for cots in the room.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Shqip
плаќања
Американ Експрес Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Лирак контакт инфо

адреса
Илирија 10, 1200 Тетово
телефон
+389 (0)70 209 030
факс
+389 (0)44 338 586
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk