Хотел Лирак

 • соби 41
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Тетово, 1200 - Тетово, Ilirija 10 Македонија


за Хотел Лирак

Се наоѓа на плоштадот Илирија (Маршал Тито), во стариот дел на Тетово. Нуди бесплатен Wi-Fi и климатизирани соби. Ресторанот служи Македонски и интернационални јадења.
Сите соби имаат Плазма ТВ со кабловска и место за седење, со сопствено купатило и фен.


Плаќање со кредитна картичка 469 метри
опременост Хотел Лирак


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Оброци за деца
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Менувачница
 • Простор за багаж
 • Банкомат
Базен и убавина
 • Сауна
Заеднички делови
 • Тераса
 • Библиотека
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • ВИП собни сервиси
 • Фустани за невести
 • Лифт
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Достапно за инв. колички
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Активности
 • Скијање
Забава и семејни услуги
 • Казино
 • Детско игралиште
 • Внатрешно место за играње
 • Детски ТВ канали
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Продавници (во објект)
 • Минимаркет

инфо за гости Хотел Лирак


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Turkish
пријавување
12:00 - 14:00
одјавување
08:30 - 10:30

Плаќање Хотел Лирак


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Лирак


 • Single
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.

This air-conditioned room features a flat-screen cable TV and a desk. Please note that this room is located in the 4-star rated building. Please note that extra beds are not available in this room type. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Single
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.

This single room has a seating area and cable TV • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Single
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.

This single room features a cable TV and seating area • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Single
 • може да се резервира
 • мин. цена 20 eur
 • макс. цена 75 eur
 • големина 15 м. кв.

This single room has a seating area. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Single
 • може да се резервира
 • големина 22 м. кв.

This single room has a seating area and cable TV • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Single
 • може да се резервира
 • големина 22 м. кв.

This single room has a seating area. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Single
 • може да се резервира
 • големина 10 м. кв.
 • 1 бања

This single room has a seating area and cable TV • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Twin
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.

This air-conditioned room features a flat-screen cable TV and a minibar. Please note that this room is located in the 4-star rated building. Please note that extra beds are not available in this room type. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Family
 • може да се резервира
 • големина 30 м. кв.

This spacious air-conditioned room features a flat-screen cable TV and a minibar. Please note that this room is located in the 4-star rated building. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Family
 • може да се резервира
 • големина 30 м. кв.

Features a flat-screen cable TV, a desk and private bathroom. Please note that this room is located in the 4-star rated building. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Double
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.

This double room features air conditioning, minibar and seating area. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Double
 • може да се резервира
 • големина 22 м. кв.

This double room has a seating area. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Twin
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.

This twin room features a cable TV and seating area • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Apartment
 • може да се резервира
 • големина 45 м. кв.
 • 1 спална

This apartment has a cable TV and seating area • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Трпезариска маса
 • Трпезариско детско столче
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Вино или шампањ
 • Шише вода
 • Овошје
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Triple
 • може да се резервира
 • големина 30 м. кв.

This air-conditioned room features a flat-screen cable TV and a minibar. Please note that this room is located in the 4-star rated building. Please note that extra beds are not available in this room type. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Triple
 • може да се резервира
 • големина 30 м. кв.

This triple room has a seating area and cable TV • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Трпезариско детско столче
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Quadruple
 • може да се резервира
 • големина 30 м. кв.
Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Лирак
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 75 km 00:51 E
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 123 km 01:54 S
 • PRN Priština
  Priština 130 km 01:47 N
 • INI Nis
  Nis 259 km 02:54 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 264 km 04:34 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 264 km 03:52 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 265 km 04:13 S
 • IVG Berane
  Berane 270 km 04:23 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 302 km 03:14 SE