Д Хаус   ★★   Попова Шапка


Д Хаус
Сместување во близина

Д Хаус
Знаменитости во близина

Д Хаус опис

Куќата е единствената гостинска куќа на Попова Шапка и има 9 соби. Шест се двокреветни и три се троквреветни (три единечни кревети). Собите се на првиот и вториот кат од Куќата, има 3 купатила (кои се делат) и голема дневна соба со камин, ТВ, ДВД, Плеј Стејшн и колекција на ДВД со повеќе од 500 филмови. Куќата е целосно реновирана во 2010.

0.17 км оддалеченост од плоштад во Попова Шапка.
точна локација: надморска височина: 1701 meters

Д Хаус локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Д Хаус.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Д Хаус или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Д Хаус - контактирај онлајн

Д Хаус капацитети

капацитети
Бар • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Греење • ТВ
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Д Хаус контакт инфо

адреса
1200 Попова Шапка, Тетово
телефон
+389 (0)77 672 519
факс
+389 (0)44 361 044
веб
www.dhaus.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk