Хотел Молика   ★★   Битола


Хотел Молика
Знаменитости во близина

Хотел Молика опис

Хотел Молика претставува бисерот на Пелистер. Едно од ретките места каде што можете да ја доживеете недопрената природа, да одморите од секојдневнииот живот и да уживате со безпрекорната услуга на хотелскиот персонал. Хотел Молика е отворен за гости во текот на целата сезона, кршејки ги класичните сезонски граници. Вистинско место за обожаваталите на здравиот живот, одморот во природа, дополнети со планинарење, скијање и велосипедизам.

9.15 км оддалеченост од плоштад во Битола.
точна локација: Pelister надморска височина: 1438 meters

Хотел Молика локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Молика.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Молика или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Молика - контактирај онлајн

Хотел Молика капацитети

капацитети
Аперитив/Снек бар • Бар • Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • ТВ салон
капацитети на собата
Безжичен интернет • Мини бар • Музика/Радио • Сеф • ТВ • ТВ Сателитска • Телефон • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Молика контакт инфо

адреса
Национален Парк Пелистер, 7000 Битола
телефон
+389 (0)47 229 406
факс
+389 (0)47 229 048
веб
www.hotelmolika.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk