Хотел Амбасадор   ★★★   Битола


Хотел Амбасадор
Сместување во близина

Хотел Амбасадор
Знаменитости во близина

Хотел Амбасадор опис

Најновиот и најмодерниот хотел во Битола се наоѓа во центарот на градот. Нашите гости можат да уживаат во 6 апартмани и 8 двокреветни соби, и исто така во ресторан кој може да се преобрази за да служи за потреби како конференциска сала, презентации, коктел-забави, семејни собири, и често служи како џез клуб. Хотелот има сопствен паркинг, и пријателскиот персонал ќе се погрижи за секоја Ваша потреба на повеќе јазици.

0.26 км оддалеченост од плоштад во Битола.
точна локација: надморска височина: 616 meters

Хотел Амбасадор локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Амбасадор.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Амбасадор или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Амбасадор - контактирај онлајн

Хотел Амбасадор капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Бар • Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Перална • Ресторан • Сефови • ТВ салон
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Клима уред • Мини бар • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Амбасадор контакт инфо

адреса
Белградска 2а, 7000 Битола
телефон
+389 (0)47 225 623
факс
+389 (0)47 225 624
веб
www.hotel-ambasador-bitola.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk