Вила Дихово

 • соби 3
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Битола, 7000 - Битола, Dihovo village Македонија


за Вила Дихово

Вила Дихово е мала селска куќа, сместена на ридовите на 8км од центарот на Битола. Има своја ски-школа, сите соби се со бесплатен безжичен интернет и бесплатен паркинг.
Собите во Вила Дихово се декорирани со локални резби и дрвенарија за да изразат чувство како дома. Гостите можат да уживаат во пространата градина која што го опкружува имотот или да ги откријат локалните ресторани и кафетерии во Дихово. Повеќето од планинарските патеки кон планинарскиот врв Пелистер почнуваат во Дихово.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 833 метри
опременост Вила Дихово


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Скара
 • Ручек за носење
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Тури
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Градина
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Активности
 • Скијање
 • Планинарење
 • Ски школа
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
Забава и семејни услуги
 • Игри/сложувалки
 • Книги, ДВД-а, музика за деца
 • Играчки за деца (надворешна опрема)
Транспорт
 • Пристапен паркинг

инфо за гости Вила Дихово


зборуваме
 • Bulgarian
 • Danish
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Russian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 22:00
одјавување
08:30 - 12:00

Плаќање Вила Дихово


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Дихово


 • Double
 • мин. цена 40 eur
 • макс. цена 40 eur
 • големина 18 м. кв.

This double room features a kitchenware, toaster and bathrobe.

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Дихово
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 78 km 01:19 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 123 km 01:44 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 124 km 02:05 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 160 km 02:00 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 215 km 03:55 WNW
 • LRA Larisa
  Larisa 240 km 03:32 SSE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 250 km 03:03 SSW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 257 km 02:56 ESE
 • PRN Priština
  Priština 270 km 03:30