Хотел Шатор   ★★★   Битола


Хотел Шатор
Сместување во близина

Хотел Шатор
Знаменитости во близина

Хотел Шатор опис

6.81 км оддалеченост од плоштад во Битола.
точна локација: Trnovo надморска височина: 895 meters

Хотел Шатор локација на мапа


Хотел Шатор - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Шатор капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Соби за непушачи • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Греење • Мини бар • Работна маса • Сервис за будење/аларм • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
14:00 - 00:00
одјавување
08:00 - 12:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
There is no capacity for extra beds in the room.
There is no capacity for cots in the room.
миленичиња
Миленичињата се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Маестро Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Шатор контакт инфо

адреса
Трново, Национален Парк Пелистер, 7000 Битола
телефон
+389 (0)47 293 409
веб
www.hotelsator.com.mk
macedonian-hotels.mk