Чола Гостинска Куќа

 • соби 4
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 10

Општина Битола, 7000 - Битола, Stiv Naumov 80 Македонија


за Чола Гостинска Куќа

Историски објект на само 5 мин. од Широк Сокак во Битола, гостинската куќа Чола нуди климатизирани соби со кафе, чај и бесплатен интернет.
Црквата Св. Димитрија се наоѓа на 1.700 стапки и остатоците од античкиот град Хераклеја Линкестис се на скоро 2 км. Ски центарот Пелистер се наоѓа на 10 км од гостинската куќа Чола.


Плаќање со кредитна картичка 621 метри
опременост Чола Гостинска Куќа


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
Разно
 • Греење
 • Климатизирано
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Чола Гостинска Куќа


зборуваме
 • English
 • Spanish
 • Serbian
пријавување
12:30 - 00:00
одјавување
07:00 - 11:30

Плаќање Чола Гостинска Куќа


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Чола Гостинска Куќа


 • Twin
 • мин. цена 13 eur
 • макс. цена 25 eur
 • големина 20 м. кв.

This room features air conditioning and cable TV. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Ел. котел
 • Шампон

Хотелска мапа и што има во близина на Чола Гостинска Куќа
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 77 km 01:19 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 116 km 01:33 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 01:53 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 154 km 02:01 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 214 km 03:54 WNW
 • LRA Larisa
  Larisa 234 km 03:19 SSE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 243 km 02:51 SSW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 250 km 02:45 ESE
 • PRN Priština
  Priština 265 km 03:32