Хотел Милениум

 • препорачан
 • соби 26
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Битола, 7000 - Битола, Marshal Tito 48 Македонија


за Хотел Милениум

Во центарот на Битола, на Широк Сокак - Ве покануваме да го посетите и осетите хотелот Милениум Палас, хотел кој нуди 24 часовна услуга.
Милениум Палас е место каде културата еволуира во секој момент, модата се следи константно, трендовите се диктираат за прв пат. Во прекрасен амбиент во исто време ќе го осетите пулсот на урбаното живеење и спонтаноста на бохемската класика.


Плаќање со кредитна картичка 616 метри
опременост Хотел Милениум


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
 • Ресторан
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Тераса
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Фустани за невести
 • Лифт
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
 • Семејни соби
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Ноќен клуб/Ди-Џеј
 • Детски ТВ канали
Транспорт
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица

инфо за гости Хотел Милениум


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Spanish
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
 • Turkish
пријавување
13:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Хотел Милениум


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Милениум


 • Single
 • мин. цена 33 eur
 • макс. цена 80 eur
 • големина 13 м. кв.


 • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт

 • Twin/Double
 • мин. цена 50 eur
 • макс. цена 50 eur
 • големина 20 м. кв.

This air-conditioned room features a flat-screen cable TV. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Пешкири
 • Лен
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Тоалетна хартија
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт

 • Suite
 • големина 25 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This air-conditioned room features a flat-screen cable TV and a hydro massage shower. • Минибар
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Балкон
 • Бања (спа)
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Трпезарија
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Овошје
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт

 • Quadruple
 • големина 45 м. кв.


 • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Сервис за будење
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Достапно со лифт

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Милениум
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 78 km 01:22 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 116 km 01:33 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 01:54 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 153 km 01:59 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 214 km 03:58 WNW
 • LRA Larisa
  Larisa 233 km 03:21 SSE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 243 km 02:52 SSW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 250 km 02:46 ESE
 • PRN Priština
  Priština 263 km 03:29