Хотел Шумски Фенери

 • соби 17
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Битола, 7000 - Битола, S.Trnovo Македонија


за Хотел Шумски Фенери

Сместен во тивкиот Национален Парк Пелистер, на 900 метри надморска височина, во најсликовитата околина со неверојатно убава глетка во овој дел од Македонија.
Ќе бидете задоволни да се најде комфор и убавина обединети во едно, опкружени од повеќе од 200 видови во нивното живеалиште, кои овозможуваат пријатна средина и прават да се чувствувате како дома.


Плаќање со кредитна картичка 903 метри
опременост Хотел Шумски Фенери


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Намирници со испораки
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Менувачница
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Библиотека
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Фустани за невести
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
 • ВИП собни сервиси
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
 • Хемиско
Активности
 • Скијање
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Простор за ски опрема
 • Ски школа
 • Измајмување на ски опрема (во објектот)
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Транспорт
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Паркинг на улица
 • Пристапен паркинг

инфо за гости Хотел Шумски Фенери


зборуваме
 • English
 • Macedonian
пријавување
13:00 -
одјавување
09:00 - 12:00

Плаќање Хотел Шумски Фенери


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Шумски Фенери


 • Double
 • мин. цена 22 eur
 • макс. цена 75 eur
 • големина 18 м. кв.

Features far-reaching views of the valley. Please note that extra beds are not available in this room type. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Сервис за будење
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Влечки
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт
 • Поглед на тивка улица

 • Double
 • големина 25 м. кв.

Located on the 3rd floor, double bed with sitting area and wonderful mountain view. Please note that extra beds are not available in this room type. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Влечки
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт

 • Twin
 • мин. цена 34 eur
 • макс. цена 75 eur
 • големина 20 м. кв.

The room comes with air conditioning, a TV and a bathroom with shower. • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Влечки
 • Бања или туш
 • Дрвен под/паркет
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт

 • Suite
 • големина 55 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This suite has a living room. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Влечки
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт

 • Triple
 • големина 25 м. кв.

This room is set on the 1st floor. Please note that extra beds are not available in this room type. • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Поглед на планина
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Влечки
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Преклопен кревет
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт

 • Suite
 • големина 45 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

Featuring air conditioning, free WiFi and a TV with cable channels. A seating area with a sofa and a bathroom with a shower are provided. Please note that extra beds are not available in this room type. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Фен
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Влечки
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт

 • Suite
 • големина 70 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This suite features a satellite TV, sofa and air conditioning. It is set on the 2nd flour with a city view. It has 2 bedrooms and a large sitting area. • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Поглед на град
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Влечки
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Преклопен кревет
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт
 • Поглед на тивка улица

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Шумски Фенери
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 78 km 01:19 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 123 km 01:44 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 124 km 02:05 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 160 km 02:00 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 215 km 03:55 WNW
 • LRA Larisa
  Larisa 241 km 03:32 SSE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 251 km 03:03 SSW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 257 km 02:56 ESE
 • PRN Priština
  Priština 271 km 03:30