Хотел Капри

 • соби 20
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Битола, 7000 - Битола, Dovledzik bb Македонија


за Хотел Капри

Одберете го Хотел Капри, Битола без разлика дали патувате во југозападна Македонија на одмор или од професионални причини. Овој хотел со 3 ѕвезди е на мирна локација на периферијата на градот, на самиот почеток од Националниот Парк Пелистер.
Хотел Капри е новоотворен хотел со бизнис карактеристики, вклучувајки конференциска сала и бесплатен Wi-Fi интернет пристап низ целиот комплекс.


Плаќање со кредитна картичка 687 метри
опременост Хотел Капри


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
 • Специјални диетални менија (на барање)
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
 • Сеф
Заеднички делови
 • Градина
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Персонал за забава
Транспорт
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)

инфо за гости Хотел Капри


зборуваме
 • English
пријавување
12:00 - 00:00
одјавување
05:00 - 12:00

Плаќање Хотел Капри


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Капри


 • Single
 • мин. цена 20 eur
 • макс. цена 30 eur
 • големина 20 м. кв.

Air-conditioned room with LCD satellite TV and a private bathroom with shower and hairdryer. • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење

 • Double
 • мин. цена 30 eur
 • макс. цена 30 eur
 • големина 25 м. кв.

Air-conditioned room with LCD satellite TV and a private bathroom with shower and hairdryer. • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Бањарка
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Капри
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 74 km 01:14 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 119 km 01:39 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 120 km 02:00 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 156 km 01:55 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 211 km 03:50 WNW
 • LRA Larisa
  Larisa 237 km 03:27 SSE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 247 km 02:58 SSW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 253 km 02:51 ESE
 • PRN Priština
  Priština 267 km 03:25